22 grudnia 2019 admin

Inwerter (inaczej falownik) stanowi niezwykle ważny element każdej instalacji fotowoltaicznej. Jego zadaniem jest zmiana prądu stałego wytworzonego w panelach fotowoltaicznych, na prąd przemienny. To dzięki niemu możemy czerpać energię z zamontowanej instalacji.

Wybór odpowiedniego falownika warunkuje sprawne działanie instalacji. Dobór zależy od indywidualnych cech projektowanej instalacji, np. zacienienia dachu, oraz preferencji inwestora. Na rynku istnieje kilka wiodących firm produkujących inwertery.

SolarEdge - inwertery fotowoltaiczne

SolarEdge to izraelska firma powstała w 2006 roku, która swoją działalność rozszerzyła na Stany Zjednoczone, kraje europejskie oraz azjatyckie. Marka jest aktualnym liderem w produkcji inwerterów. Wykorzystywana technologia pozwala na maksymalne i elastyczne wykorzystanie powierzchni dachu oraz produkcję większej ilości energii. System monitoruje pracę każdego modułu z osobna, co pozwala zapobiec stratom wynikającym z zacienienia lub awarii któregoś z modułów. W przypadku SolarEgde oferta może być zachęcająca, stawiana jest obietnica wysokiego wykorzystania mocy, bezpieczeństwa oraz optymalizacji pracy.

Fronius - inwertery fotowoltaicze

Historia firmy rozpoczęła się w 1945 roku, kiedy to Günter Fronius zajął się naprawą urządzeń elektrycznych i konstrukcją swojego pierwszego prostownika. Dziś zajmują się także produkcją falowników. Są one montowane w austriackiej fabryce i uchodzą za jedne z najlepszych na rynku, ze względu na swoją wydajność i niezawodność. Fronius pozwala również na monitorowanie pracy i awarii systemu.

SMA - inwertery fotowoltaiczne

SMA Solar Technology to niemiecka firma założona w 1981 roku oferuje swoje usługi klientom na całym świecie. Inwertery SMA wyróżnia wysoka wydajność, wytrzymałość oraz łatwy montaż i obsługa. Szeroka oferta pozwala na dobranie inwertera zgodnie z wymaganiami instalacji. Możliwe jest również monitorowanie pracy inwertera, a regularne raporty podają cenne wnioski na temat wydajności i pracy systemu.

, , ,