logo

Historia firmy Cumulus

Początki rok 1998 , większy rozwój od 2003 roku. W latach 2003 do 2015 główna działalność firmy to projekty i budowa sieci telekomunikacyjnych i elektrycznych w zakresie sieci elektrycznych zakres napięć nn, SN i WN. Dd 2012 zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi (rozpoczęcie współpracy z polskim producentem paneli fotowoltaicznych – Selfą), które stopniowo się rozwijały ich gwałtowny rozwój (instalacji fotowoltaicznych) rozpoczął się w 2015 i 2016 roku i stał się główmy obszarem działań firmy.

Warto wiedzieć

Co to jest instalacja fotowoltaiczna?
Sensem montażu instalacji fotowoltaicznej jest zamiana energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną którą potrafimy wykorzystać na wiele sposobów. Obecnie instalacja składa się z takich elementów jak:

Panele fotowoltaiczne (składają się z ogniw krzemowych) zamieniające energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną prądu stałego (DC).

Falownik/inwerter zamieniający prąd stały na prąd zmienny (AC) taki jaki "jest obecny" w naszych gniazdkach w mieszkaniach.

Potrzebne są oczywiście jeszcze kable, złącza, zabezpieczenia AC/DC/ppoż, konstrukcja mocująca, itd.

Po co tą instalację mamy robić?

By zmniejszyć koszty/opłaty w domu czy też firmie.

By poprawić środowisko (mniej zanieczyszczeń, w tym CO2 w atmosferze).

Jak to się opłaca?

Umożliwia nam to ustawodawstwo (tzw bilansowanie przez okres 15 lat) dzięki czemu nadwyżki z lata (kiedy słońce mocno i długo u nas świeci) możemy wykorzystać zimą ( w stosunku 1/0.8 lub 0.7).

Okres zwrotu jest też szybszy dzięki dofinansowaniu - 5000 zł na instalację (rządowy program "Mój prąd") oraz zmniejszeniu podstawy opodatkowania o max 53 000 zł /na osobę w PIT cie rocznym.

Dzięki tej inwestycji jest możliwość uzyskania opłat "za prąd" na poziomie bliskim 0zł.

Dzięki kredytowaniu można też nie potrzebować inwestować swoich środków tylko płacić przez 5-8 lat tak jak do tej pory za prąd a potem instalacja jest już nasza a dalej będzie zmniejszała rachunki.

Pracujemy na produktach firm