Rodzaje pomp ciepła

przez admin

Rodzaje pomp ciepła

Pompa ciepłaZe względu na bezobsługowy, energooszczędny i ekologiczny charakter źródła ogrzewania, jakim są pompy ciepła, systemy oparte na ich działaniu stale się rozwijają. Dzięki temu, decydując się na montaż pompy ciepła można obecnie wybrać najbardziej dogodne rozwiązanie, spośród rozmaitych, dostępnych rodzajów pomp ciepła na rynku. Nasz personel zapewnia fachowe doradztwo w zakresie doboru idealnego dla Twoich potrzeb źródła ogrzewania.

Pompa ciepła typu woda/powietrze

Pompa ciepła typu woda/powietrze to instalacja, w której tzw. dolnym źródłem jest woda ze studni lub lokalnego zbiornika wodnego, a pobrane przez parownik ciepło przekazywane jest do pomieszczeń w postaci nawiewów. Instalacja składa się z elementu zewnętrznego, który instalowany jest poza budynkiem oraz z tzw. centrali grzewczej, która znajduje się wewnątrz obiektu. W celu zapewnienia optymalnej wydajności pompy ciepła typu woda/powietrze dostosowujemy urządzenia do specyfiki budynku, z uwzględnieniem jego powierzchni oraz stopnia izolacji termicznej obiektu. Nasi certyfikowani instalatorzy dobiorą optymalną moc urządzenia do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego lub firmy. Skontaktuj się z nami w celu umówienia spotkania!


Pompa ciepła typu powietrze/powietrze

Pompa ciepła typu powietrze/powietrze to system ogrzewania, który polega na pobieraniu ciepła z powietrza, a następnie oddawaniu energii cieplnej do kanałów nadmuchowych, którymi wydostaje się ona do pomieszczeń. W przypadku pompy ciepła typu powietrze/powietrze konieczne jest poprowadzenie układu kanałów, przeznaczonych do ogrzewania nadmuchowego. Wymaga to wygospodarowania odpowiedniego miejsca, aby system mógł prawidłowo i sprawnie funkcjonować. Z tego powodu na ten rodzaj ogrzewania najlepiej zdecydować się jeszcze w fazie projektowania budynku. Należy również uwzględnić konieczność instalacji dodatkowego źródła ogrzewania wody użytkowej, ponieważ pompa ciepła typu powietrze/powietrze przeznaczona jest tylko do ogrzewania pomieszczeń. Poza korzystnym dla ekologii sposobem działania pompy ciepła, warto docenisz również możliwość wykorzystania tego typu pompy do klimatyzowania wnętrz. Pompa ciepła typu powietrze/powietrze jest więc pod wieloma względami rozwiązaniem energooszczędnym.

Pompa ciepła typu powietrze/woda

Pompa ciepła typu powietrze/woda pobiera ciepło z powietrza. Ze względu na nieograniczoną dostępność powietrza, które stanowi tzw. dolne źródło pompy ciepła oraz niższy koszt w stosunku do innych rodzajów pomp, ten rodzaj urządzenia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. W systemie typu powietrze/woda moc pompy ciepła uzależniona jest od temperatury powietrza, panującej na zewnątrz. W okresie zimowym, kiedy temperatury są niskie, spada jednocześnie moc urządzenia grzewczego. Z tego powody pompy ciepła typu powietrze/woda występują zazwyczaj w hybrydowych systemach grzewczych. Zintegrowanie pompy z innym źródłem ciepła pozwala na uzyskanie optymalnych warunków grzewczych. Nasi wykwalifikowani pracownicy doradzą właściwy dobór pompy, o optymalnej mocy grzewczej, aby koszty ogrzewania były korzystne w stosunku do zapotrzebowania domu lub innego obiektu. W przypadku zainteresowania zakupem pompy ciepła typu powietrze/woda, zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą we Wrocławiu!

Pompa ciepła typu woda/woda

Pompa ciepła typu woda/woda wykorzystuje ciepło z dolnego źródła, jakim jest woda gruntowa, powierzchniowa, czerpana ze studni lub innego rodzaju cieku, którego parametry odpowiadają wymogom producenta pompy. Dużą zaletą pompy ciepła typu woda/woda jest wysoka wydajność pracy urządzenia niezależnie od pory roku. Woda gruntowa utrzymuje optymalną temperaturę dla potrzeb działania pompy ciepła, dlatego urządzenie typu woda/woda może pracować samodzielnie, bez konieczności wspomagania pompy przez inne źródła ciepła. Do pozyskania ciepła z gruntu wykorzystywany jest wymiennik gruntowy. Nasi pracownicy dobiorą odpowiedni do lokalnych warunków wymiennik gruntowy, aby Twoja pompa mogła pracować z najwyższą wydajnością. Pompy ciepła typu woda/woda zazwyczaj umieszczane są w pomieszczeniach gospodarczych. Odznaczają się cichą i bezobsługową pracą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp!

 

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, by lepiej poznać potrzeby swoich odbiorców. Akceptuje Czytaj więcej...