Jak wygląda montaż fotowoltaiki na dachówce?

przez admin
Montaż paneli fotowoltaicznych to rozwiązanie dla każdego domu, który spełnia kilka istotnych wymogów. W jaki sposób inwestycja jest realizowana na dachu pokrytym dachówką?

Zasady montażu fotowoltaiki

Nim przejdziemy do montażu paneli fotowoltaicznych, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować. Pierwszą stanowi wybór odpowiedniej firmy jak Eco Cumulus, co w zasadzie wystarczy, ponieważ specjaliści zajmą się wszystkim kompleksowo. Jednak na proces realizacji inwestycji składa się ocena stanu konstrukcji dachowej, która musi mieć odpowiednia nośność, ale dodatkowo być w nienagannym stanie. Kolejną sprawą jest realizacja projektu, który musi być szczegółowy oraz uwzględniać wszystkie elementy. W ten sposób od razu wiadomo, że nie popełniono błędów jeszcze przed samym wykonaniem mikroinstalacji. Projekt zawiera wszelkie niezbędne informacje, które są przydatne podczas prac serwisowych oraz gwarancyjnych. Gdy wszystko jest gotowe, można przejść do realizacji. Różni się ona w zależności od rodzaju dachu oraz jego pokrycia.

Fotowoltaika na dachówce

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu spadzistym pokrytym dachówką ceramiczną przebiega w kilku etapach. Przede wszystkim materiał należy zdjąć w niektórych miejscach. W określonych punktach do krokwi dachowych mocuje się z wykorzystaniem wkrętów kontrłaty, a kolejno metalowe kotwy. Do nich przytwierdzane są szyny, na których w kolejnym kroku osadzana jest instalacja. Zdjęte wcześniej dachówki ponownie nakłada się na dach, uzupełniając luki. Jednak w przypadku części konieczne jest ich przycięcie w ten sposób, aby dokładnie pasowały do miejsc, w których poprowadzone zostały elementy stelażu. Warto mieć na uwadze, że choć co do zasady nie jest to skomplikowane i trudne, to jednak wymaga wprawy oraz precyzji, aby przycięta dachówka nie pękła, a wycinek idealnie przylegał w dane miejsce. Dzięki temu dach nie tylko będzie prezentował się świetnie, ale także nie dojdzie do jego przeciekania.

You may also like

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, by lepiej poznać potrzeby swoich odbiorców. Akceptuje Czytaj więcej...